Není kolagen jako kolagen

Kolagen má z hlediska správného fungování pohybového aparátu klíčovou úlohu. Pouze nativní kolagen si po průchodu trávicím traktem zachovává svou biologickou aktivitu.

Co je kolagen

Kolagen je bílkovina, která se skládá ze tří proteinových vláken, jež společně tvoří trojšroubovici. Právě tato podoba, podoba trojšroubovice, je známkou toho, že je kolagen v nativní, tedy přirozené, tělu vlastní podobě. Cemio Kamzík® je jediný přípravek v ČR s unikátní kombinací 2 nativních kolagenů NCI® + NCII® zpracovaných švýcarskou technologií.
Za pomocí vysoce specifického a velmi citlivého imunologického testu ELISA byl nativní kolagen a kolagen nenativní (denaturovaný) porovnány.
Cílem testu bylo zjistit, zda nativní forma kolagenu NC-II® zajistí biologickou aktivitu kolagenu i poté, co projde trávicím traktem. Zjistilo se, že díky struktuře trojité šroubovice nativního kolagenu zůstává nativní kolagen biologicky aktivní i po 90 minutách v prostředí žaludečních trávicích šťáv.

Kolagen-nativní-nenativní-podoba

U nenativního (denaturovaného) kolagenu typu II je struktura trojité šroubovice pozměněna natolik, že imunitní systém není kolagen schopný rozpoznat a tento typ kolagenu tak ztrácí svoji biologickou aktivitu a účinek.

mikroskopický-snímek

Pro pohybový aparát jsou klíčovým stavebním prvkem kolageny typu I a II. Jejich struktura však v každé pojivové tkáni vypadá jinak podle toho, jakému typu zátěže musí odolávat:
Kolagen typu I je přítomný ve šlachách, vazech a kostech, kde vytváří poměrně silná vlákna. Ta se dále spojují do objemných vláknitých svazků, které připomínají provazy. Je to dáno tím, že vazy a šlachy musí vydržet silný tah. Kolagen typu I je nejrozšířenějším typem kolagenu a vyskytuje se mimo jiné v kůži.

Obrazky-kolagen-typu-I-kopie-1030x399

Kolagen typu I v šlachách a vazivech

Důležitou látkou pro správnou tvorbu kolagenu v organismu je také vitamin C. Pouze pokud jej máme dostatek, je schopný náš organismus vyrábět plnohodnotný kolagen, jehož vlákna mají správnou a dostatečně pevnou strukturu. Vitamin C je důležitý pro správnou tvorbu kolagenu v kloubních chrupavkách.

Screenshot-2019-10-24-at-13.03.40

Přípravky Cemio Kamzík® zakoupíte přímo v e-shopu

NEW_LIM_KAM_leto2021_60+30-CZ

Balení kloubní kúry Cemio Kamzík 90 kapslí, po kterém už budete mít radost z každého skoku. Podívejte se na náš e-shop, určitě objevíte i jiné zajímavé produkty.

Kamzík_arrow-9-3
mast_chaldiva
mast_hrejiva

Jedinečná bylinná mast s vysoce koncentrovaným konopným extraktem v čistotě 99,7% a konopným olejem v unikátní kombinaci s bylinnými extrakty.

masti kamzík

Jedinečná bylinná mast s vysoce koncentrovaným konopným extraktem v čistotě 99,7% a konopným olejem v unikátní kombinaci s bylinnými extrakty.

Scroll to Top